Loutkové divadlo v Opavě

NABÍDKA PŘEDSTAVENÍ PRO MŠ, ZŠ a SŠ

na školní rok 2017 - 2018


Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli, již tradičně Vám zasílám nabídku divadelních představení pro zpestření a doplnění výukového programu Vaší školy. Jednotlivé pořady vybíráme tak, aby byly přínosem jak pro děti, tak i pedagogy – aby nejen pobavily, ale i kultivovaly a zároveň ukázaly loutkové divadlo nejen v jeho klasické podobě, ale i v alternativních formách. Programy, které připravuje Loutkové divadlo Střediska volného času Opava s vybranými dětskými a mládežnickými kolektivy Vám budeme zasílat v průběhu školního roku (Divadelní lízátko, Opavská rolnička, Nonstop hraní v rámci MDD).
Věříme, že si z naší nabídky vyberete a přejeme Vám hodně uměleckých zážitků.

PO 23. 10. 2016 v 9.00
POHÁDKY Z LESA – DAMÚZA Praha

Les je ústřední místo, ve kterém se prolínají 3 krátké pohádkové příběhy. Půjdeme po stopách Mášenky a medvědů, Budulínka a mazané lišky a vykutáleného Koblížka. Co se asi tak stane, když se cesty našich hrdinů střetnou?
Délka představení 45 min., pro děti od 3 let, vstupné 60,- Kč.

PO 20. 11. 2017 v 9.00
POHÁDKY Z PAŘEZOVÉ CHALOUPKY – Divadlo Scéna Zlín

Daleko za lesem, na pasece. Pod stromy, pod mechem a kapradím stojí pařezová chaloupka. A kdo v ní bydlí? Dva roztomilí mužíčkové. Jeden spíše hubeňour. Druhý spíše tlouštík. Křemílek a Vochomůrka. Radostně spolu hospodaří. Společně prožívají spoustu veselých a hravých příhod. A... slyšíte? Z chaloupky se ozývá: "Vochomůrko vstávej". Veselá pohádka, plná hravosti, humoru a písniček.
Délka představení 50 min., pro děti od 3 let, vstupné 80,- Kč.

PO 27. 11. 2017 v 9.00
VÁNOČNÍ PŘÍBĚH – Kejklířské divadlo Já to jsem (Víťa Marčík ml.)

Také by se mohl jmenovat ,,Cesta do Betléma“ nebo ,,Co se dělo o Vánocích“ či narození Ježíše ( Ježíška) Krista“. Je to víceméně tradiční zpracování této události a to především podle Lukášova evangelia během kterého zazní všemožné koledy místy (námi) upravené.
Délka představení 50 min., pro děti od 3 let, vstupné 60,- Kč.

PO 18. 12. 2017 v 9.00
JAK PEJSEK A KOČIČKA CHYSTALI VÁNOCE – Divadlo Radost Brno

Inscenace pro nejmenší děti, inspirovaná knížkou Josefa Čapka Povídání o Pejskovi a Kočičce. Příběh je o tom, jak Pejsek a Kočička zdobili v lese vánoční stromeček, jak psali dopis Ježíškovi, jak se jim zdál vánoční sen, jak vyzkoušeli všelijaké vánoční zvyky, jak viděli zlaté prasátko – a jak krásně oslavili Štědrý večer i s nezbedným kamarádem zajícem.
Délka představení 50 min., pro děti od 3 let, vstupné 60,- Kč.

PO 22. 1. 2018 v 9.00
A DO TŘETICE VŠEHO – Divadlo Drak Hradec Králové

Inscenace A do třetice všeho… je určena nejmenším divákům a vychází z klasických pohádek, jak je zaznamenali Karel Jaromír Erben, Božena Němcová a další. Inspiruje se slavnou tradicí lidového loutkového a jarmarečního divadla či fenoménem kramářské písně a hledá pro ně nové, současné výrazové prostředky. Trojici příběhů, ve kterých magická trojka hraje trojnásobnou roli, tak budeme vyprávět podobně, jak to lidoví loutkáři dělají už po staletí. A přece jinak…
Délka představení 50 min., pro děti od 3 let, vstupné 80,- Kč.

PO 23. 4. 2018 v 9.00
VELKÁ CIRKUSOVÁ POHÁDKA – Kejklířské divadlo Vojty Vrtka

Kejklíř a divadelník Vojta Vrtek se rozhodl spojit svoji lásku k loutkovému divadlu s dlouholetým vztahem k romantice starých dobových cirkusů.
Velká cirkusová pohádka je klasický pohádkový příběh vyprávěný nejen za pomoci netradičních loutek ale i různých žonglérských, artistických a kouzelnických technik a dovedností. „Srdcervoucí komedie o tom, kterak ztracený cirkusový syn nástrahy černého principála zhatil a tímto tak lásku krásné princezny získal a cestu zpět ke své cirkusové famílii našel. To vše vám sehráno bude loutkami specielními kejklířskými za užití dalších numer žonglérských, artistických ba i magických!!!
Délka představení 50 min., pro děti od 4 let, vstupné 60,- Kč.

Výše vstupného je určena na základě předpokládaných výdajů (cena představení, cestovní náklady, technické náklady). Kapacita divadla je pouze 150 míst, takže opravdu není možné cenu vstupného snížit. Pokud za těchto podmínek nebudete mít o nabízená představení zájem, je nám moc líto, ale budeme je muset zrušit.

Upozorňujeme Vás, že objednaná místa jsou závazná. V případě, že se na sjednané představení nedostavíte, bude Vám zaslána faktura k úhradě objednaných míst.

Děkujeme za pochopení.

Objednávky na pořady zasílejte písemně na Loutkové divadlo k rukám Jany Vondálové.

Loutkové divadlo Střediska volného času Opava
Tel.: 553 615 609, 604 558 428

www.loutkovedivadlo.svcopava.cz, loutkovedivadlo@svcopava.cz